| freestyler0 a întrebat:

Am si eu o intrebare am cumparat o masina din Germania, si nu am numerele de Germania la ea(a fost adusa pe platforma) si nu am nici CMRsad ce pot face? ma intreaba la inmatriculare de numerele de Germania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca merge si n-ai ce plati in plus fata de ce trebuie platit in mod normal - timbrul de mediu, RCA, ITP, impozitul pana la sfarsitul anului, costul numerelor si rovinieta.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune-le ca nu le-ai primit deoarece masina a fost adusa pe platforma.

| freestyler0 explică (pentru Ioandelasal):

Si merge sa inmatriculez si fara documentul ala? mai platesc ceva in plus?

| freestyler0 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi

| Ioandelasal a răspuns (pentru freestyler0):

Sigur ca merge si n-ai ce plati in plus fata de ce trebuie platit in mod normal - timbrul de mediu, RCA, ITP, impozitul pana la sfarsitul anului, costul numerelor si rovinieta.

| freestyler0 explică:

Mersi!