| ionutz1993 a întrebat:

Sunt nehotarat in privinta achizitionarii unei masini.Nu stiu ce sa aleg dintre un Golf 4 (2002) si Opel Astra Cabrio G (2002).Voi ce preferinte aveti?happy

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Golf,fara suparare dar stii cum se zice opel e cea mai proasta masina a nemtlor dar nu o critic! imi place si mie dar intre aceste doua automobile aas alege cu cea mai mare incredere golf! Bafta!

7 răspunsuri:
| DDDonald a răspuns:

Detin un golf 4 fabricatie 2002, il am din 2005....inafara de consumabile am schimbat calculatorul de la cutia automata de viteze deoaree a cazutcryingAm fost la vreo 15 mecanici diferiti si nici unul nu vroia sa il schimbe...pana la urma m-am dus la reprezentanta care mi-a luat 2000 Euro. dar tot golful l-as alege.happy

| ionutz1993 explică (pentru DDDonald):

Ai cutie automata? Ce motor ai pe el?

| DDDonald a răspuns (pentru ionutz1993):

1.9 TDI 131 cp

| perfectsmile12345 a răspuns:

Astra e pentru oameni de 40-50 de ani, eu as alege golfu

| ionutz1993 explică (pentru perfectsmile12345):

Da... dar sa ti de cont de faptul ca Astra e cabrio (decapotabila) si asta ma incanta mai mult pe mine big grin.Am 19 ani si poate de aia imi sare ochii la Astra. Dintre Opel Astra G(nomal) si Golf 4 as alege fara discutii Golfu'.

| perfectsmile12345 a răspuns (pentru ionutz1993):

A e cabrio n-am citit. Dar tot golfu' l-as alege e o marca mai buna, daca iti iei una la 5000-6000 euro numai ulei si benzina/motorina bagi in ea

| VIKZ a răspuns:

Golf 4 (2002), pentru ca e si mai folositoare