| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu statia de amplificare de pe masina care nu mai porneste. Am mers cu masina in jur de 10 minute, amplificatorul a mers fara probleme, am oprit masina maxim 60 minute, iar apoi cand am pornit masina, statia nu a mai pornit. De obicei pornea dupa 10 secunde. Tin sa precizez ca muzica se aude dar nu la fel ca si atunci cand era statia pornita.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica sigurantele.Cea de pe cablu, si cea (sau cele) de pe statie. Daca ai multimetru, verifica daca ajunge tensiune la bornele statiei. Daca ajunge tensiune, poate fi din cauza firului REMOTE, care vine din player si trebuie sa aiba in jur de 12V, cand e playerul pornit.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai uita-te daca e pornita sau nu... trebuie sa aiba 2 leduri, unul verde si unul rosu. Daca nu e nici unul aprins, inseamna ca nu ii ajunge curent. Daca e cel verde aprins, inseamna ca e pornita si nu ii ajunge semnal. Daca e aprins cel rosu, inseamna ca statia are o problema, si trebuie sa apelezi la un electronist. Pot fi si conexiunile de vina.
Daca ai aparat de masura (multimetru), vezi daca ajunge tensiune la bornele statiei, inclusiv la firul REMOTE.
Vezi ca trebuie sa ai o siguranta aproape de borna bateriei, si una sau mai multe pe statie. Verifica-le, daca nu e aprins becul verde.

| DjIulyanB a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu este nici unul din cele 2 becuri aprinse.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DjIulyanB):

Verifica sigurantele.Cea de pe cablu, si cea (sau cele) de pe statie. Daca ai multimetru, verifica daca ajunge tensiune la bornele statiei. Daca ajunge tensiune, poate fi din cauza firului REMOTE, care vine din player si trebuie sa aiba in jur de 12V, cand e playerul pornit.