| vSorin a întrebat:

Am un Audi A6 din 2005 diesel si am o problema. Am umblat cu el prin oras intr-o zi iar in urmatoarea zi a aparut o problema. Cand am vrut sa-l pornesc iar nu mai pornea si nu mai arata nimic pe display (ceas, kilometraj nomic). Am chemat pe cineva care a venit cu un tester si a pornit masina. Am mers o saptamana cu ea si cand am vrut sa plec din nou a aparut din nou problema. L-am chemat din nou pe omul care a venit prima data si mi-a facut-o iar. Intrebarea este ce are masina? M-am inteles cam greu cu el pentru ca nu locuiesc in tara, de aceea apelez la voi.

Multumesc!
Ofer funda!

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vinde-o si ia-ti un Logan 1.4 MPI din 2004. Alea merg de rup... Din diferenta de bani bagi ani de zile benzina. Hal de masina nemteasca asa zis fiabila Audi asta.

| JIGHIRUS a răspuns:

Sal! aceeasi problema o am si eu la un opel vivaro 2012! imi cad tot bordu, display, turometru, kilometraj! am fost la aia de la opel pentru ca masina e in garantie, nu mi-a facut nimic decat sa stearga eroarea! Eu opresc motorul si il repornesc! Stiu ca nu e normal! Pana s-o hotara patronu sa-i ia de gat...

| Diaconu_Valentin_1987 a răspuns:

Ai coloana de directie defecta. Este o probleme frecventa la A6.
Daca iti mai face figura o poti porni daca ii iei cateva secunde borna de la baterie si o pui inapoi.
Trebuie insa remediata problema pentru ca o sa apara din ce in ce mai des.