| MartaGabriel a întrebat:

Salut,

Am un bmw 525d, dintr-o data o inceput calculatoru de bord sa faca figuri, adica imi apar probleme de ABS, luminile din bord de la cesuri nu pornesc, stergatoarele pornesc singure, klima porneste singura, etc... masina este recent cumparata si dupa ce am umblat putin la faruri(nu stiam cum sa pun faza scurta laughing si dupa asta o-r inceput calculatoru sa faca figuri.

Stie cineva cam care ar fi problema?

Multumesc.

3 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

Pune-l la diagnoza. Gasesti cu 70 lei un odb2 pe bluetooth si il legi la laptop sau la telefon.

| radumarius0401 a răspuns:

Salut!
desi imi este greu sa cred ceea ce zici.
dar daca e asa cum spui tu eu zic sal duci la reprezentanta. cu 300 de euro iti umbl apacolo la computer. la programe. si cam aia e. eu de la o prostie din asta. am ajuns sa dau 1300 de euro pe 2 injectoare!
asa ca fa ceva cat de repede!
doctorul e cel mai bun!

| MartaGabriel explică (pentru radumarius0401):

Am rezolvat problema, trebuia resetat calculatoru de bord, era programat sa se opreasca tot pe data de 3 august....asa ceva mi-au zis.
Mersi pentru raspuns.