| Zedge a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu ceva la masina.
Am un VW Sharan adus de vreo 2 saptamani din Germania totul e in regula, merge ca uns distributie noua, masina foarte bine intretinuta insa cand pornesc motorul tot apare lampa de control care indica sa verific luminile daca ca s-ar putea sa fie vreun bec defect adica asta http://www.volkswagen.co.uk/owners/warning-light/bulb-mo nitoring
Vreau sa zic ca dupa un timp de mers se stinge beculetul de la bord. Am verificat toate luminile, faruri, stopuri, pozitii, tot si merg fara probleme si m-am gandit ca ar putea fi din cauza ca la usa stanga spate nu functioneaza beculetul acela rosu din partea de jos a usii si ma gandeam ca oare din cauza becului aluia tot imi apare semnalul acela la bord, adica la astea orice beculet care nu merge e semnalizat la bord, chiar si cele de la usi?
Si o a doua nelamurire e faptul ca nu se mai aprinde semnalul ca sa-ti pui centura de siguranta si nici nu mai suna, sau astea sunt facute sa sune doar ca nu are soferul centura pusa sau cum, la pasageri nu conteaza? La inceput se aprindea si suna iar dupa cateva zile nu mai suna si nici nu mai apare in bord, care ar putea fi cauza, s-a dezactivat automat sau ce?

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Eu cred ca masina a avut un accident si a fost reparata.

| Zedge explică (pentru MariusF23):

Nu cred nu are cum pentru ca mai multi mecanici s-au uitat la ea plus altii prieteni care se pricep si toti au zis ca e in regula daca era ceva cred ca isi dadeau seama plus ca masina a fost luata de la un neamt serios cu toate actele cu tot si nu a avut accident. Dar totusi de ce crezi ca ar fi avut accident?