| Marian_Sava_1994 a întrebat:

Am un Cielo din 96 care imi creeaza numai probleme. Sa va explic concret. Pornesc masina (la jumatate de cheie)iar dupa 2 maxim 3 secunde mi se opreste motorul instantaneu. Nu ma pricep mai deloc la partea de mecanica a unei masini si am incercat sa caut raspunsuri pe niste prieteni. Majoritatea mi-au spus ca ii de la socul eelectric. ii adevarat? Unde se afla socul asta? ii scum de reparat intr-un service? Si dureaza mult sa o repare? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns complex! Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Esti sigur? Si eu patesc uneori la fel! Pompa de benzina e alimentata printr-un releu si uneori din cauza unui fir care nu l-am descoperit, ca sunt vreo 20 prin zona aia, releul nu se mai alimenteaza (un contact imperfect) si implicit nici pompa nu mai baga! Astfel motorul moare brusc!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da benzina ii vine? Si nu mai scrieti ca la coada vacii! Ce e aia "ii"?

| Marian_Sava_1994 explică (pentru K0sti):

Da benzina ii vine...

| Marian_Sava_1994 explică (pentru K0sti):

Nu prea ma pricep la mecanica, tocmai ce mi-am luat permisul, cum pot vedea daca se alimenteaza? te rog frumos sa ma ajuti cu un raspuns mai complex. Multumesc!

| K0sti a răspuns (pentru Marian_Sava_1994):

Nici eu nu ma pricep, doar ti-am spus una din cauze! Insa pot fi multe! La astea pe injectie e mai greu de vazut, nu prea poti sa vezi! Numai cineva cu experienta iti poate spune asta si care lucreaza in domeniu!

| K0sti a răspuns (pentru Marian_Sava_1994):

Esti sigur? Si eu patesc uneori la fel! Pompa de benzina e alimentata printr-un releu si uneori din cauza unui fir care nu l-am descoperit, ca sunt vreo 20 prin zona aia, releul nu se mai alimenteaza (un contact imperfect) si implicit nici pompa nu mai baga! Astfel motorul moare brusc!

| MonrealLuigi a răspuns:

Nu se alimenteaza.