| deyutz95 a întrebat:

Salut,am un ford fiesta 1.4 benzina din 2002, nu imi merge tot timpul acul la kilometraj,este cand merge si este cand nu, cand nu mai merge tremura acul si merge in jos

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Probabil senzorul de kilometraj/viteza din cutia de viteze este defect (defect intermitent). Am avut exact aceeasi problema la Logan si s-a rezolvat prin inlocuirea senzorului. Cand nu functioneaza vitezometrul merge kilometrajul sau ingheata si ala?