| ZeZeLyon a întrebat:

Am un Mercedes Benz A1600(an fabricatie: 1998) benzina; porneste greu, cand stationeaza 2-3 zile, porneste la a 4-a cheie.Precizez ca dupa ce reusesc sa o pornesc are pornirea buna pe parcursul intregii zile,dar a doua zi nu mai porneste.(nu am probleme cu electromotorul). De asemenea,de cand am problema cu pornirea, masina tinde sa opreasca motorul la plecarea din loc( de exemplu la semafor; trebuie accelerata mult mai tare, altfel se opreste motorul.)

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica in primul rand circuitul de alimentare: pompa, filtru de benzina, etanseitate conducte, sau sita infundata la pompa.
Dupa aia poti face diagnoza, verifici/schimbi bujiile...

1 răspuns:
| ovidiu68 a răspuns:

Bine ar fi sa o pui pe tester. Poate te ajuta :
http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.66.htm