| romanmihai a întrebat:

Salut.Am un moped Ramzey de 49 cmc. Nu mai porneste. L am pornit acum 2 zile si acum nu mai porneste.Are compresie, bujie noua. Benzina vine pe furtunasul de la rezervor. ce sa fac?

4 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vezi sa mai fixezi bine de la capatul bujiei asa incat sa intre in contact! Verificati la contactul cu cheie sau daca sunt probleme cu rotorul la carburator! Daca nimic nu merge cum trebuie va trebui sa mergi la un service autorizat!

| romanmihai explică (pentru untu):

Cum adica rotorul?

| untu a răspuns (pentru romanmihai):

Intreaba pe mecanicul de la service autorizat sa verifice starea mopedului si iti va spune care e problema! Uite aici rotorul de la moped:http://piesemotoscutere.ro/......etail.aspx

| angel74dm a răspuns (pentru untu):

La rotorul ăla îi zice volantă, de-aia era omul în ceață... big grin