| Azap_Catalin_1997 a întrebat:

Am un motor Piaggio SI in 2 timpi,nu de mult mi s-a destrans carburatorul si nu stiam sa il strang,l-am dat jos de tot si l-am curatat pe dinafara de murdaria pe care o avea, dupa am desfacut paharul de benzina si am curatat si acolo ce era de curatat, am pus carburatorul inapoi si nu mai pornea motorul.Am dat din nou jos carburatorul,am desfacut tot ce se putea desface la el si am curatat tot, am reglat relantiu cum era bine si cand il porneam (mai greu) nici nu plecam de pe loc cu el (nu am avut un arc de la cateii din interiorul ambreiajului dar am gasit un arc pe acasa si am pus). Acum, 2 zile,am incercat sa scot toata benzina din rezervor, crezand ca e cu apa sau benzina este murdara, am pus intr-o sticla benzina buna care a ramas si am bagat-o inapoi in rezervor.Am dat drumul la benzina si am incercat sa il pornesc, si nu merge pornit decat cu socul tras, dupa ce il pornesc merge destul de turat si cu vieteza vreo 20m si incepe sa mearga infundat si la un moment dat se opreste.
Nu mai stiu ce sa ii fac, cel care imi spune raspunsul bun primeste FUNDA!

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eu am mai reparat prin telepatie motoare de dadeau sevisurile faliment si m-au avertizat ca ma impusca.

| Azap_Catalin_1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mda...mersi de raspuns.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Azap_Catalin_1997):

Esti baiat inteligent si ai priceput. Daca vei cauta mecanici sa stii ca aia care sunt degajati si care evental mai glumesc sunt buni.

| Azap_Catalin_1997 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Eu stau la sat, si nu sunt service auto/moto.