| Dinu2004ANDREI a întrebat:

Salut, am un Opel Corsa b an 1996 care am rugina la șasiu la lonjeronul drept fata. Am dat cu ciocanul și s-a spart tabla ca era mâncata de rugina! Vreau sa stiu dacă se mai sudează sau nu! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cu ciocanul iei tu ruginitura? Asta se face cu o perie de sarma sau cu șmirghel.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Alta tabla.

| Dinu2004ANDREI explică (pentru darrio2007):

Pai nu cred ca merge tabla schimbată!

| darrio2007 a răspuns (pentru Dinu2004ANDREI):

Daca e mancată de rugină, nici sudată nu merge.

| Dinu2004ANDREI explică (pentru darrio2007):

Am vrut sa iau doar Ruginitura cea deasupra și a intrat ciocanul? Este aproape de lonjeron.

| Dinu2004ANDREI explică (pentru darrio2007):

Pai era numai decojeala...cu peria de sarma dacă făceam tot făceam gaura. Ca este foarte mâncata.

| darrio2007 a răspuns (pentru Dinu2004ANDREI):

Cu ciocanul iei tu ruginitura? Asta se face cu o perie de sarma sau cu șmirghel.