| adriano223 a întrebat:

Salut am un scuter de 150cc si vreau sa il imatriculez normal la politie, dar nu am decat certificatul de provenienta si un contract de vanzare-cumparare cu baietasul de la care l-am luat, dar nu ii el proprietarul...pe certificat de provenienta scrie numele la un italian, si fara talonul lui nu prea stiu ce as putea face

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti sigur poti merge la un notar public si dai o declaratie pe proprie raspundere l-ai dobandit in mod legal si nu este furat dar vanzatorul nu ti-a dat toate actele. Cu aceasta declaratie si ce mai ai cred ca o sa-l inmatriculeze.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara.
Din ce spui acum sunt aproape sigur ca nu este o treaba curata, mai precis ca ar fi furat. Intreaba-l pe "baietas" de contractul de vanzare-cumparare cu italianul si vezi daca-l are.

| adriano223 explică (pentru Ioandelasal):

Dar faca nu e furat si actele nu le mai are...pot face ceva cu el/ sau il dau cu gaz si ii dau foc?

| adriano223 explică (pentru Ioandelasal):

Mersi mult...asa am sa fac.

| Ioandelasal a răspuns (pentru adriano223):

Daca esti sigur poti merge la un notar public si dai o declaratie pe proprie raspundere l-ai dobandit in mod legal si nu este furat dar vanzatorul nu ti-a dat toate actele. Cu aceasta declaratie si ce mai ai cred ca o sa-l inmatriculeze.