| Neagandalf a întrebat:

In cazul in care am pierdut contractul de vanzare cumparare cu care am cumparat masina, pot sa imi imatriculez masina pe numele meu fara contract?
Un raspuns serios cum as putea sa o imatriculez. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Te duci la firma care v-au intocmit actele auto si le spui ziua cind ati intocmit actele si te vor cauta si-ti vor elibera altele. Daca nu se poate, fiind necesara semnatura vinzatorului in original, le spui ce si cum sta treaba si vei plati alte acte in care vei semna tu diferit la vinzator, iar la tine vei semna cu semnatura ta.Asta suna cam ilegal dar se practica la greu.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti cere o copie legalizata de la vanzator. Daca nu o poti obtine va trebui o declaratie notariala autentica, ca ai obtinut masina prin cumparare, ca nu este furata si ca ai pierdut contractul si nu-l mai poti obtine de la vanzator, fiindca nu-l mai gasesti. Numai bine!