| Ionut_Adrian_Toma_1997 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi spuneti niste modele de "motociclete" pentru categoria AM

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cu categoria AM poti conduce mopede cu capacitatea cilindrica de maxim 49 cmc.

Adica doar scutere.

| 13 a răspuns (pentru Intruder19):

Si vreau sa adaug: Si care prin constructia lor nu pot depasi 50 de km/h. Deci motocicleta cel mai repede cu A1. ^_^

| OldSoul a răspuns:

Aprilia Rs 50, Derbi Gpr 50, acestea imi vin acum in gand.
Si in corectarea afirmatiilor de mai sus, exista motociclete cu motor de 49cc, exemplu cele data de mine, care se incadreaza in categoria AM, tot odata de fabrica sunt limitate electronic la viteza de 50km/h tocmai pentru a se conduce cu aceasta categorie.