| Puiutzu91 a întrebat:

Salut,as vrea sa-mi iau o masina in urmatorul timp. dispun de 2000 de euro...ce masina mi-ati recomanda, de preferat sa aiba consum cat mai redus

Răspuns Câştigător
| Claudiu31 a răspuns:

Vw polo motor 1.4

| Puiutzu91 explică (pentru Claudiu31):

Tot la o asemenea masina ma gandeam si eu.ms

| Braunion a răspuns (pentru Puiutzu91):

Da, ar fi ok.
Polo in schimb ar fi un cazanwinking

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Opel Astra 1.6 16V + GPL.
Daca ai sursa de motorina, aceeasi masina dar cu motorizare 1.7 diesel.

| Braunion a răspuns:

Un Logan 1.5 DCI de prin 2005-2006, primele modele. Daca cauti mult gasesti.
Nu-ti recomand Opel Corsa (cel mai mare rahat)
Poti cumpara si un Clio mai vechi, problema e ca la banii astia e terminat. La bugetul tau, nu prea gasesti ce vrei, majoritatea masinilor care costa atata sunt cazane sau consuma mult.

| Puiutzu91 explică (pentru Braunion):

Un Hyundai accent de prin 2005 in 1700 ar fi rau?

| Andydaniel96 a răspuns:

Ford k, renault clio, etc mai cauta si tu pe site-uri de vanzari masini big grin