| OmulDeTabla a întrebat:

Salut, când faci întoarcerea din trei mișcări, ai prioritate in timp ce o faci? Nu ma refer înainte de a o face, ca atunci trebuie sa te asiguri ca ai spațiu liber pentru a o face, dar la parcarea laterala mai este nevoie sa te asiguri din spate, pentru ca acolo te încadrezi pe un spațiu ocupat de mașini pe care nu se circula

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Te asiguri dinainte daca ai timp sa efectuezi manevra, pana vine vreo masina. Si la laterala trebuie sa te asiguri.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba ai facut scoala de soferi daca pui astfel de intrebari.

| OmulDeTabla explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ba frate ce răutate ai in tine, degeaba are site-ul asta titlul,, Toți Pentru Unu’’ că mai bine se numea,, Toți Contra Toți’’

| vlllaaddd a răspuns (pentru OmulDeTabla):

Sa stii ca cristi asta e ultimu frustrat, doar uita-te pe profilu lui sa vezi ce raspunsuri de c...t are

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cei din spatele tau trebuie sa te astepte sa executi manevra, cei de pe contrasens au prioritate fata de tine, deci trebuie sa ii lasi sa treaca.

| Liviu a răspuns:

Cei din spatele tau, tu fiind in fata lor, trebuie sa te lase sa iti termini manevra. Cei care iti vin de pe contrasens, trebuie tu sa le dai prioritate. De regula, eu cand intorc ma pun pe avarii, sa ii incurc mai putin, si cand numai vine nimic din ambele sensuri, fac intoarcerea din 3(o) de miscari acolo, daca vine cineva si ma surprinde in 'manevre', ma lasa sa termin, doar nu o intra in mine laughing

| vlllaaddd a răspuns:

Salut nu, nu ai prioritate cand faci intoarcerea din 3 miscari

si da, trebuie sa te asiguri chiar si cand faci parcarea laterala

| GeorgeCazan a răspuns:

Nu ai prioritate.

| kalasnicov22 a răspuns:

Nu ai prioritate, dar 90%dintre participantii la trafic te lasa sa o termini. Mai gasesti cate un distrus ca cc tul de cristi de la periferie care te claxoneaza.