| IonutZEW a întrebat:

Salut, daca vreau sa cumpar(Sa zicem, un volkswagen golf 4) din Romania imi vine undeva la 2000E, daca iau spre exemplu din afara? Germania sau mai stiu eu ce? + inmatricularea, cat vine? Mai ieftin sau mai scump? Si de unde merita sa iei?

3 răspunsuri:
| TCosminn a răspuns:

Cauta preturile din afara, apoi calculeaza. In general mai scump din afara, cu tot cu transport si alte cheltuieli, dar ai o masina mai sigura aparent, cu toate ca se fac lucruri anormale si in afara. Cauta o masina buna in tara si un proprietar serios si vei avea mai mult de castigat asa, parerea mea.

| IonutZEW explică (pentru TCosminn):

Mersi

| TCosminn a răspuns (pentru IonutZEW):

Pentru putin. Si am uitat sa mentionez, nu te grabi, alege cu inteligenta. Nu lua orice ti se pare bun. O masina buna o iei de la un om serios.