| Valyasdfg a întrebat:

De ce nu mai merge cheia de la Opel? Merge doar din cheie, am schimbat bateria am fost și la ăștia ce se ocupă cu așa ceva și este curent e funcțională cheia dar nu deschide mașina doar dacă bag in ială atunci se deschide

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate nu mai functioneaza telecomanda (bateria sau altceva), sau poate ca trebuie imperecheata cheia cu modulul de inchidere.

| NLS a răspuns:

La fel se întâmplă și la mine. Nu știu exact în cazul tău, dar la mine e defect cipul, nu se poate repara, din câte mi s-a zis, trebuie înlocuit, practic, o noua cheie.
Și in Germania costa aproximativ 400€.
In Romania nu am întrebat încă, dar dacă ar fi în jur de 100€...Nu as sta pe gânduri. Mai mult nu merita mașina.

| Valyasdfg explică (pentru NLS):

Am văzut, cam așa e pe OLX în jur de 400-500