| SlimeAxe0 a întrebat:

Salut! Detin un vw jetta 2006 1.9 tdi iar de la un timp aerul conditionat nu mai functioneaza sau se aprinde cand vrea el iar de undeva de sub torpedou se aude un ticait ca si cum incearca sa se aprinda.Mai nou nu mai merge deloc aerul si nu stiu ce sa-i fac ca merg cu geamurile aburite si e enervant!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La cum ai descris problema, poti cel mult sa verifici siguranta responsabila de AC.
Pentru mai mult, mergi la un mecanic.

| relian a răspuns:

Aerul conditionat nu mai functioneaza, adica? Cind vrei sa intrebi despre o problema, descrie mai in amanunt ce se intampla mai exact.
Nu merge aerul conditionat, ce anume nu merge, ori nu functioneaza?
Aer iese din acele venturi? Daca iese aer, cel putin stii ca ventilatorul e bun.
Deci vina cu detalii mai exacte ce anume se intampla.