| VladMarian99 a întrebat:

Imi puteti da exemple de volkswagen passat pentru 16 ani?

7 răspunsuri:
| Braunion a răspuns:

Vw passat e ditai masina, cu o masa care depaseste cu mult o tona. Nu ai voie sa conduci asa ceva la 16 ani.

| VladMarian99 explică (pentru Braunion):

Atunci ce?

| Braunion a răspuns (pentru VladMarian99):

De unde sa stiu, eu mi-am luat carnetul prima data la 21 de ani...

| ovidiu8msn a răspuns:

Nu exista asa ceva. Permisele de conducere de dau incepand cu varsta de 18 ani. Restul sunt povesti.

| Braunion a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Exista categoria B1 pe care o poti lua de la 16 ani, dar trebuie sa fii mai mult decat idiot sa o faci, din mai multe motive:

- cheltui zeci de milioane cu scoala de soferi B1 (ca peste 2 ani sa cheltui iar zeci de milioane cu B-ul)
- masinutele care se pot conduce cu B1 sunt ca niste coji de nuca, in caz de accident esti pa
- cheltui bani cu benzina, impozite si revizii 2 ani de zile ca dupa aia sa vrei masina adevarata si sa trebuiasca s-o vinzi pe asta (si cum nu sunt prea multi potentiali cumparatori ramai cu ea pe cap sa-i platesti impozitele)
- etc

Per total, este o pierdere grosolana de bani si nu recomand nimanui sa faca asa ceva decat daca tasu' are contracte cu statu si foloseste bancnotele de 500 RON pe post de hartie igienica. Sa mai mearga cu autobuzu/troliebuzu/tranvaiu macar 2 ani, ca nu s-a nascut in masina.

| Ghost13 a răspuns:

Nu exista asa ceva, Aixam sunt pentru 16 ani.

| dariusel a răspuns:

Din cate stiu Volkswagen Passat pentru 16 ani Nu este! Daca gresesc ....Scz!