| sunshine28 a întrebat:

Salut la toti.

Ce parere aveti de masina asta:

VW POLO 1.4 MPI din anul 2001

Se spune ca modelul asta din 2001 are multe probleme si nu e prea laudat, nu stiu daca e adevarat sau nu.

Voi ce parere aveti?

Am posibilitatea sa il iau cu 800 de euro.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ardeea19 a răspuns:

De unde stii tu handicapatul pu lii?
Mananci ca cat ca sa ti faci norma?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un motor ok. 1.4 MPI e mult mai bun decat 1.4 16V.
Consum decent la unele, mare la altele. Putere buna pentru Polo.
Probleme la cutiile de viteze, role/fulii, catalizatoare si uneori electrica (oxid).
Per total, e un supozitor vechi, dar rezistent. Cu rugina nu prea are probleme, fata de concurenti.
Mai bun decat el ar fi Renault Clio 2, cu motor 1.2 sau 1.4

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Oricum e un fier vechi, si daca a fost candva o masina buna si fiabila e clar ca dupa 17 ani nu mai e.

| Ardeea19 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

De unde stii tu handicapatul pu lii?
Mananci ca cat ca sa ti faci norma?