| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa imi iau in Polo din anul 2001, insa nu stiu ce motorizare sa aleg. 1.9 TDI (101 Hp), 1.9 SDI (64 Hp), 1.4 TDI (75 Hp) sau 1.2 i (54 Hp)? Ce părere aveți? happy

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Normal ca 1.9 TDI ar fi cel mai frumos. Insa mai bine iti cumperi golf 4 1.9 TDI, motorul ala merge super si pe passat, e risipa sa-ti iei un polo cu asa un motor. Nici 1.9 SDI nu e rau.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Depinde ce vrei de la sufletul lui : putere sau consum redus, pe amandoua n-ai cum sa le ai.

| Florian20405 a răspuns:

Salut,daca vrei masina iti dau eu o masina la fel ca polo, aceeasi masina numai ca are alta marca, Skoda.
La 1.9 TDI consumabilele sunt foarte scumpe, daca iei o sa vezi pe pielea ta.
http://www.tocmai.ro/skoda-fabia-2003-16094022.html (este a mea, ultimu pret 2700 gata inmatriculata, bagi benzina si mergi cu ea, altceva nu ai ce-i face)

| George12356456 a răspuns:

Hey! Eu as alege 1.9 TDI deoarece este puternic si iti va duce masina usor.Nu o sa consume mult chiar daca este un motor mare. Tata are un 1.9 tdi pe vw golf 3 lung so nu sare de 6 la suta in oras.Bafta!

| e36 a răspuns:

Dacă vrei un consum decent, ia-ţi un 1.4 tdi (diesel) sau 1.2 i (dacă vrei benzină). Dar iţi recomand un 1.9 tdi deoarece se găsesc mai uşor piesele, chiar dacă nu sunt cu mult mai scumpe decât celelalte. Orice motor dintre cele precizate ai alege, iţi va lua puţin deoarece maşina este uşoară.

| danyel2012 a răspuns:

1.2 i (54 Hp)