| Passatb6 a întrebat:

Salut, mi-a inghetat usa de la masina acolo in colt langa aripa. Am tras tare de ea si s-a indoit. Din cate am inteles asta e boala lor, trebuie schimbata usa sau dusa la tinichigiu? Ce fac sa numai am problema asta
Golf Mk5

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tinichigiul spune ca nu se poate face, o schimbi.

| Passatb6 explică (pentru darrio2007):

Pai si ce fac dupa sa numai o indoi peste cateva zile, ca iar o sa inghete

| darrio2007 a răspuns (pentru Passatb6):

Daca ingheata inseamna ca pe undeva intra apă. Verifică.

| Passatb6 explică (pentru darrio2007):

La toate golfurile sunt asa din cate am intelew

| darrio2007 a răspuns (pentru Passatb6):

Nu stiu exact sa-ti spun. Nu am Golf.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce sa faci?
Nu mai cumpara parodii de masini laughing
Sau cumpara-ti garaj incalzit, daca insisti sa ai VW.
Ba nu, stiu. Ia un flex, si da jos coltul ala.

| Passatb6 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am inteles ca sunt anumite garnituri, sau nu stiu ce sa numai ajunga apa in zona aia. Mi le-a vandut un tip, cu tot cu usa la culoare. Alta varianta de masina nu am avut, si aspect si comfort, si fiabilitate. Masina are turbina schimbata, ambreiaj, uleiuri si distributie inainte sa imi fi-e vanduta(le-a facut cu mine de fata)+un full, pe care acestea toate le-a suportat proprietarul. A zis ca nu vrea sa isi bata joc de lume, si am fost la un servicr si am facut toate schimburile. Ce mai trebuie, placutele de frana(dar a zis ca imi da banii pe ele). Si niste furtunase de la radiator, care sunt putin crapate, dar sunt ieftine OEM, deja am fost la un magazin sa imi de-a comanda de ele. Macar atat sa platesc si eu la masina.

| IIIshaneIII a răspuns:

Pai daca e golf nu trebuie sa intre apa in el si la ora de geografie spune asta.

| Passatb6 explică (pentru IIIshaneIII):

Golf d-ala cu volan de face vrrum vrum, m-am luat cu loganu' prin parcare si l-am facut. Am sat un skarrrt de toate zilele, nici in nfs nu reuseam