| Kevin1975 a întrebat:

Tocmai ce am cumparat o masina second hand si am observat ca trage dreapta. Prima data am dat vina pe presiunea la roti, am facut-o si tot asa face. Acum am observat ca si capota are nuanta un pic diferita fata de bara fata. si aripa stanga la fel. ma gandesc sa nu cumva sa fie vreo problema grava pe la ea? O pot face sa mearga drept? Sau e vreun lonjeron indoit? Ce mai trebuie sa ii fac inainte de a ma gandi ca e de la lonjeron?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Probabil sa fie dereglata doar directia si trebuie refacuta geometria, undeva la 50 de lei ar trebui sa te coste operatiunea asta, totusi spune-le s-o verifice totusi sa afli tot ce nu-i bine cu masina!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Du-te la un service auto, nu e de joaca cu asa ceva

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci sa faci ceea ce trebuia sa faci inainte sa o cumperi... aduca o duci la un service sa o verifice

| Kevin1975 explică (pentru suntserios):

Pai masina se comporta bine. si trage destul de putin.

| mihai69 a răspuns:

A fost lovită şi nu i s-a refăcut geometria cum trebuie. Încearcă mai întâi la un service dacă se poate "aduce" din reglarea direcției.