| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Pana acum am dat de doua ori sala si am luat-o cu 25, respectiv 26 de puncte, iar la traseu am picat de doua ori.Strada o mai dau pe 21 decembrie si am o dilema.Ma gandeam sa imi iau vreo 3-4 sedinte cu un alt instructor,dar asta ar insemna sa dau examenul pe o alta masina, pe care nu stiu daca m-as acomoda asa de repede.Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Te vei acomoda cu orice masina.
Daca parintii tai nu detin o masina roaga pe cineva apropiat sa te duca intr-un drum forestier sau un camp undeva unde poti conduce, poti face parcari, mers cu spatele, chestii de genu. Asa te vei invata. Eu conduc de la 9 ani pe asemenea drumuri happy
Din Octombrie nu mai trebuie sa dai sala daca pici traseul. Dupa ce pici traseu faci 4-8 ore de condus si cand termini poti da iar traseul. Asta cred ca de 3-4 ori.
Sper ca am fost de folos. Bafta

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai dat testul teoretic dupa 5 octombrie atunci nu mai trebuie sa-l dai dar, pentru a te putea prezenta la testul practic este obligatoriu sa mai faci cel putin 6 ore de conducere si sa duci adeverinta in acest sens, conform Ordinului MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare.
Nu cred ca este bine sa faci conducerea pe o alta masina, s-ar putea sa-ti vina greu sa te obisnuiesti.