| Victor_Alex_1995 a întrebat:

Salut, pun o întrebare pentru cunoscatori. Vreau sa cumpăr o mașină de la cineva, care a luat-o din Germania, înmatriculata acum pe Bulgaria. Cel care o vinde are procura, asa a zis, sau ceva de genul. Eu la rândul meu după ce îmi da fiscal și fac actul de vânzare cumpărare, vreau sa o înscriu pe România. Ce acte am nevoie sa iau de la el? Menționez ca are numerele valabile, itp, RCA, acte. Nu ma pricep asa ca nu veniți cu răspunsuri aiurea.

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Nu cumpara masini de la morti de foame.
Daca n-a avut bani de taxa nici de reparatii decente n-a avut.

| Victor_Alex_1995 explică (pentru xerxes1):

Am vrut un răspuns, nu un comentariu. Nici mie nu îmi venea sa dau 3000 euro pe mașină, și apoi 33mil pe taxa. Omul a înscris-o pe bg la un prieten și are procura. O pot înmatricula pe România? Sau trebuie radiata mai întâi.