| Laurentiu_Iagaru_1994 a întrebat:

sper ca ma puteti ajuta...am un matiz din 2008 si recent am achizitionat niste boxe noi noute pioneer ts-g1311i de 13 cm pe spate si de 10 cm pe fata si le.am conectat cu un casetofon daewoo de 4x45 wati.problema este ca la volum mare se aud boxele cam parait.sa fie oare de vina boxele sau casetofonul?

1 răspuns:
| viavo a răspuns:

Salut boxele sunt de 130 w e ok dar impedanta lor e de 4 ohmi trebuie sa verifici ce difuzoare cere acel sistem audio daca cere 4 sau 8, daca casetofonul cere difuzoare cu impedanta de 4 ohmi ar trebui sa mearga perfect, verifica daca nu ai scurtcircuit la firele de iesire, pe undeva e posibil sa fie, mai verifica sa nu ai cumva conectate alte difuzoare cu impedanta mai mare de 8 ohmi sau de 4 ohmi.
A! Si sa verifici mai bine daca firele sunt conectate corespunzator