| George_Bugheanu_1997 a întrebat:

Am cumparat niste jante aliaj pe 17, un model foarte frumos.Dar am o problema, cred ca au fost vopsite cu spray-ul si acesta s-a decojit.Arata oribil! Se poate indeparta cu ceva? Ma gandeam la diluant,exista o solutie puternica care sa indeparteze spray-ul, vopseaua.Multumesc dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Cauta decapant pentru vopsea auto, sau cu lichid de frana de Oltcit am auzit ca merge. Daca nu pune pe flex perie de sarma si da vopseaua jos. Daca vrei sa le vopsesti din nou da-le cu primer apoi vopseste-le cu spray daca nu le faci la vopsitorie.

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cumpara un cap de bormasina cu perie de sarma si indeparteaza vopseaua.Cred ca a fost folosit un,, duco,, iar acesta nu se dizolva.

| adywow a răspuns:

Dar daca mergi la un service auto? Un polishat manual nu ar rezolva toata problema?

| LuMix a răspuns:

Idea ta este buna dar poți merge la un servise și acolo îți spun ce sa faci

| andrei1234512 a răspuns:

Du-te la o vulcanizare

| DyaBonnet a răspuns:

Exista o metoda, dar nu stiu unde se mai practica, si anume : sablare...incearca happy

| George_Bugheanu_1997 explică:

Si la un service, cam cat m-ar costa?