| sile03 a întrebat:

Am cumparat acum vreo 3 ani o masina si am inscris o pe Bulgaria. Dupa cateva luni am dat o fara sa fac niciun fel de act. Iar acum cateva zile masina a ajuns la alta persoana care vrea sa o inscrie pe Romania. Cum fac ca masina sa ii fie vanduta si sa o poata inscrie?! Eu la masina am avut decat o procura data de bulgar, cartea verde si itp. De atunci nu am tinut niciun fel de lagatura cu respectivul bulgar sau cu persoana de contact. Help please!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si pe acte nu figurezi tu ca proprietar ci bulgarul?
Daca este asa n-ai cum s-o vinzi legal. Doar daca in procura scrie ca te imputerniceste si s-o vinzi atunci ai putea incheia legal un contract cu ultimul cumparator.

| sile03 explică (pentru Ioandelasal):

Sincer n am tradus niciodata procura aia, nu stiu exact ce scrie in ea. oricum stiu sigur ca pe acte figureaza bulgarul. deci tb tradusa procura sa vedem exact ce scrie acolo. trebuie sa scrie clar ca sunt imputernicit si sa o vand? si apoi fac act de vanzare cumparare intre mine si ultimul proprietar?

| Ioandelasal a răspuns (pentru sile03):

Da, asa este.

| sile03 explică (pentru Ioandelasal):

Ok, mersi mult