| Tufan_Alex_1995 a întrebat:

Am cumpărat un vag com de pe net, in cutie cu el am primit si un cd micuț pt instalare. Problema este interfața se instalează. Instalez si driverul pt cablu. Chestia este k interfața nu vede cablul, cablul fiind conectat deja. Poate cineva sa ma ajute cu o părere...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La aparatele cu conectare USB, prima data trebuie instalate driverele, iar pe urma se conecteaza aparatul, cu cablu de date.
Dezinstaleaza driverele si programul aparatului, dupa care instaleaza-l din nou, cu cablul deconectat.
Daca folosesti cablu de date (si aparatul e bun), atunci va fi recunoscut la urmatoarea conectare.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ce versiune ai de software?
Eu am 12.12.
La mine a mers din prima.
Dupa ce am facut update la soft nu mai mi-a vazut interfata.
Eu numesc interfata jucaria propriu zisa vag com.

| blAster85 a răspuns:

Eu folosesc 12.12, la fel iti recomand sa instalezi si tu aceeasi versiune.programul iti va cere update dar ignora-l. daca imi aduc bine aminte la prima instalare te intreaba ce conexiune folosesti de la pc, indicat e usb.