| FercuAndrei1992 a întrebat:

Am o problema cu bordul de la un Audi A4 din 2001.
Cate o data nu imi mai merge niciun indicator din bord sau se blocheaza. Daca ati avut asemenea probleme va rog sa imi spuneti cum ati scapat de ele, sau daca puteti sa recomandati pe cineva din Timisoara care poate rezolva problema.
Funda.
Va multumesc!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am patit cu alta masina, cand dadeam drumul la incalzire se oprea din cand in cand, si cadeau toate indicatoarele din bord la 0.
Problema a fost o siguranta oxidata in tablou. Am inlocuit siguranta, si am dat spray de contacte.

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a răspuns:

Motoru porneste?, celelalte chestii precum radio, geamuri aerul coditionat merg? Voi incerca sa te ajut.

| FercuAndrei1992 explică (pentru Mihaila_Bogdan-Iulian_1997):

Da motorul porneste si restul chestiilor merg.

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a răspuns (pentru FercuAndrei1992):

Verifica sigurantele si daca nu e de acolo cel mai bine ar fi sa-i pui testerul daca merge la masina ta iti va spune clar ce defectiune are.

| FercuAndrei1992 explică (pentru Mihaila_Bogdan-Iulian_1997):

Am facut diagnoza la masina si nu a gasit niciun defect la bord.
Eu cred ca defectul este de natura mecanica, nu electrica.