| IceCream5 a întrebat:

Am un Suzuki(scuter) si nu inteleg de ce nu mai vrea sa porneasca.Am mers cu el bine mersi,l-am oprit,totul ok. Dupa am mai mers pana la un amic, am stat 30 minute si cand am vrut sa pornesc spre casa...pam,pam nu a mai vrut sa porneasca.Am dat circa 1000 de pedale si nimic.Curent am vazut ca primeste,dau la pedala si parca, parca vrea sa porneasca.dar cand pun mana sa-l accelerez..se opreste.Un raspuns va rog!
Multumesc.

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Demonteaza-i carburatorul, spala-l sufla-i jigloarele, apoi controleaza coloectorul de aer intre carburator si motor daca nu-i taiat, pe undeva si trage aer fals, cu foarte mare atentie! Ce model de Suzuki ai?

| timeOUT a răspuns:

Da, cel mai probabil ai inecat motorul, daca zici ca nu vrea sa porneasca.

| disty a răspuns:

An patit si eu cu un atv acelasi lucru! Ia frumoa cheia si desfa bujia si iti zic 100%ca o scoti uda, plina de benzina! Mai pe scurt e inecat! Fundaa?

| IceCream5 explică (pentru disty):

Am incercat.Am scos bujia, am pus alte 3 noi, degeaba.Da sa porneasca dar cand dau sa-l accelerez se opreste.