| BadBoy1998 a întrebat:

Eu si colegii mei ne sustinem parerea despre masini.

Eu zic ca Mercedes-Benz este mai bun
Un coleg zice ca BMW este mai bun
Si alt coleg zice ca AUDI este mai bun.

Va rog ziceti-mi care masina este mai buna.
Multumesc anticipat
Ofer Funda xD

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Confortabile!
2.Toate sunt firme nemtesti si folosesc acelasi material (otel) la contructia masinilor.
3. Diferenta este doar de (design, motorizari,) atat!

Bmw se axeaza pe masini sport, Mercedes pe masini de lux, Audi este o combinatie intre cele doua.

Doua tone de fiare tot doua tone de fiare raman indiferent de marca.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e ceva relativ, depinde de model, ca sunt modele bune si proaste la toate firmele dar eu spun ca volkswagen e cea mai buna in Germania

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca fiecare producator are zeci de modele si motorizari nu?
Vino cu intrebari concrete comparand modele concrete si motorizari concrete si atunci ai sa poti face o comparatie valabila

| 1Q a răspuns:

Acum nu poti sa precizezi care masina este mai buna acum pentru ca sunt foarte multi factori care influenteaza decizia, fiecare marca are avantajele sale restul e doar o chestiune de gust

| BadBoy1998 explică (pentru 1Q):

Eu as dori masina care este de lux | comfortabilitate happy

| 1Q a răspuns (pentru BadBoy1998):

Cea mai de lux dintre astea trei este mercedesul, deoarece este un brand de top, chiar daca nu prinde viteza mare fata de celelalte, este una dintre masinile de fite

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Loool nu prinde viteza... de unde ai scos raspunsul asta? Ai auzit vreodata de versiunile AMG ale modelelor mercedes?

Ai auzit vrodata de motoarele V12 de 6L de pe S classe?
Sau poate V6 de 3l litri de pe E classe?
Sau poate V8 de 5.5l de pe GLE?

Si stii ce au toate in comun? Limitare electronica la 250 km /h

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

N-am zis ca nu prinde viteza, voiam sa spun ca in comparatie cu celelalte marci enumerate de el, nu e la fel

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Acum 11 ore | 1Q a răspuns (pentru Galan_Alex_1977):
Cea mai de lux dintre astea trei este mercedesul, deoarece este un brand de top, chiar daca nu prinde viteza mare fata de celelalte, este una dintre masinile de fite

Ba fix asta ai spus... ca nu prinde viteza desi dintre cei 3 producatori Mercedes cea mai mare gama de motorare foarte puternice si cele mai puternice motoare

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Am zis ca nu prinde viteza fata de celelalte motoare, ca daca e sa comparam, bmw-ul intrece un mercedes

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Si BMW nu are motoare de 5 sau 6L in V12 ca mercedesul. Si toate motoarele puternice sunt limitate electronic la 250km/h

Ba mai mult, fata de motoarele de pe seriile M a celor de la BMW, Amg de la mercedes sunt rachete... deci afirmatii fara niciun fundament facute de tine

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Uita-te pe internet la curse dintre mercedes si bmw, si vezi cine ia pe cine, si nu mai manca de ala sa spui ca fac afirmatii fara niciun fundament, tu care scrii comentarii asa aiurea doar ca sa iesi campionul zile,

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Las filmuletele de pe net, ca in filmuletele de pe net si dacii 1300 fac bmw uri. Atat timp cat nu vorbim de niste modele concrete si niste motorizari concrete iei modelele cele mai performante ale marcilor ca sa vezi exact ce poate fiecare producator. Si e clar ca mercedes poate mai mult decat BMW. Eu ti am spus exact despre ce motoare e vorba, ce are fiecare producator... tu imi zici despre filmulete pe Youtube... deci care da raspunsuri aiurea doar sa se afle in treaba?

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Pai bine frate da tu zici doar parte teoretica, adica in teorie mercedesul le ia pe toate dar de fapt in practica treaba sta cu totul atlfel, eu am spus practic cine e mai rapid decati cine, tu spui ca din punct de vedere ar trebui ca mercedesul sa fie rapid, dar eu iti spun ca nu e chiar cum crezi tu

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Uite si in practica... preiubitele tale filmuete de pe Youtube demostreaza cum sunt mercedesuri care fac de rusine bmw uri (nu zic ca nu exista si varianta in care bmw urile castiga, dar link urile care ti le voi da eu demonstreaza cum Mercedesurile au motoare bune si prind viteza )

https://www.youtube.com/watch?v=2ZFJWK1dJQc
https://www.youtube.com/watch?v=fEAueEeIih8
https://www.youtube.com/watch?v=w4ZCw7G4HhA
https://www.youtube.com/watch?v=18PoIWDsldY
https://www.youtube.com/watch?v=lOF8luk_TwA
https://www.youtube.com/watch?v=54qECqL9pZI
https://www.youtube.com/watch?v=3_gmP7XVMHs

Sunt piloti profesionisti, sunt pilori amatori, nu conteaza conteaza ca la fel ca multe alte intrebari vad ca raspunzi fara sa te informezi

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Si da, pana nu ai sa testezi tu comparativ toate modele de la cei doi producatori partea teoretica e cea care conteaza. Ca specificatiile alea tehnice ale motoarelor sunt scrise dupa ce au fost testate performantele lor pratice

| 1Q a răspuns (pentru suntserios):

Da nu am zis frate ca mercedesurile nu au motoare bune sau ca nu au viteza sau ca sunt praf, am zis ca ca in mare majoritate a cazurilor bmw-urile depasesc la viteza

| anonim_4396 a răspuns (pentru BadBoy1998):

1.Confortabile!
2.Toate sunt firme nemtesti si folosesc acelasi material (otel) la contructia masinilor.
3. Diferenta este doar de (design, motorizari,) atat!

Bmw se axeaza pe masini sport, Mercedes pe masini de lux, Audi este o combinatie intre cele doua.

Doua tone de fiare tot doua tone de fiare raman indiferent de marca.

| Lucyyyy a răspuns:

Sigur ca mercedesu este o masina de lux dar ca putere nuprea, dar nu cred ca stiai asa : astia dela bmw inainte faceau motoare de avion deci logic ca bmw are mai multa putere inplus are si ceva lux.
Desi audi arata bine tot nu e ca un bmw nu are puterea lu dar daca vrei o masine de lux mercedes ar fi aia, parerea mea e ca bmw e mai bun.
Acu voi decideti

| suntserios a răspuns (pentru Lucyyyy):

Ca putere nu prea

Ai auzit vrodata de motoarele V12 de 6L de pe S classe?
Sau poate V6 de 3l litri de pe E classe?
Sau poate V8 de 5.5l de pe GLE?

Stii cele mai puternice motoare de la BMW cat au? in jur de 4.4l si 100nm mai putin cuplu.