| SaSuKe102 a întrebat:

m-am gandit sa imi fac un compresor din motorul unui frigider dar nu am idee cum il pot face asa ca m-am decis sa apelez la voi. Vreau raspunsuri cat mai sincere si nu luate la misto. MULTUMESCwinking

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vorbeste cu nenele asta: https://www.youtube.com/user/nelute5
E un meserias foarte inventiv, si de treaba, daca ii ceri ajutorul o sa-ti explice ce si cum, cu conditia sa iti dai interesul, sa nu fie doar o idee trecatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de :
-o butelie de aer de 10-20 l(merge si un extinctor)
-motor de frigider
-supapa siguranta 6 bar pentru butelie
-presostat

Si un filtru de aer la intrarea compresorului.