| JaguarSType a întrebat:

Varul meu vrea sa-si cumpere masina bineinteles la mana a2a si nu stie ce sa aleaga intre ford focus 2008 1.6 tdci, skoda fabia 1.4 tdi, sau opel astra h 1.7 cdti! Voi ce parere aveti despre fiecare masina si pe care ati alege-o voi?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as alege Astra, pentru aspect, si fiabilitatea, care 'dupa ureche' mi se pare mai sus, fata de Focus.
Focus 2 inca are probleme cu rugina, iar de motoarele 1.6 TDCI nu sunt tocmai entuziasmat. Fata de Astra insa, e mult mai confortabil un Focus.
Fabia 1.4 TDI e fiabila, economa, insa Fabia se cam bate cu Matiz, la clasa supozitoare... Nu mi-au placut niciodata.

| MariusF23 a răspuns:

Focus, Astra, Fabia. In ordinea asta.

| Sorynnn21 a răspuns:

As alege skoda fabia dar si focusurile sunt bune in schimb as esclude opel

| Florea_Mihai_1998 a răspuns:

Eu as alege opel