| UnGentleman a întrebat:

Vreau si eu parerea voastra.Ce sa aleg intre:
Opel astra 1.8 Benzina (an 2002) Hatchback (4 usi)
Fiat Stilo 1.8 Benzina (an 2002) Coupe (2 usi)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiatul are motoare bune, piese ieftine si cam atat.
Am un Fiat din 2007 si bag bani in el de ma sperie.
Amortizoare,ambreiaj,bascule,suport cutie viteze,termostat,nu se mai rabateaza canapelele,haionul se mai blocheaza, filtru de particule, esapament din tabla de cutii de conserva corodat, tot timpul troncane ceva pe spate.
Zici ca-i facuta in China.
Are tabla zincata, macar atat.

4 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Stilo e foarte fiabila, cel putin variantele cu motor 1.6, au probleme destul de putine. Dar nici cu Astra nu mi-e rusine, e ok daca vrei sa ai mai mult spatiu (4 usi).

| UnGentleman explică:

Multumesc baieti pentru sfat.Mai astept si alte raspunsuri.Sau daca imi puteti spune alte marci mai bune as fii recunascator

| Musca_Dragos_1997 a răspuns (pentru UnGentleman):

Doresti neaparat benzina? si 1.8?

| UnGentleman explică (pentru Musca_Dragos_1997):

Nu,poate fii si disel