| CominxIonut a întrebat:

Un prieten a depasit 2 masini in localitate cu 100-110km/h o masina de politie era oprita pe stanga si o alta in fata ei in apropiere a incetinit dar totusi exista posibilitatea ca sa-l fi luat radarul? dupa aprox 10 min am trecut inapoi si avea radaru...o chestie rotunda pe parbriz..cred ca era camera.. exista posibilitatea sa-l fi filmat? cand am trecut pe langa el era in masina vb la telefon... astept raspuns!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista aceasta posibilitate si poate fi convocat la politie sa spuna cine conducea autoturismul si apoi sa fie amendat si suspendat dreptul de a conduce.

| mgtow a răspuns:

Daca nu vine scrisoarea acasa cu amenda nu a luat radaru nimic din ce s-a intamplat, dar o masina goala de politie vine cu radar la marginea drumului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu l-au oprit este un mare norocos.
Daca aveau radarul pornit ar fi sarit cu totii din masini ca sa-l opreasca.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Este posibil. In localitate nu se depasesc masini niciodata. Doar carutele, bicicletele, mopedele, tractoarele, utilajele agricole si camioanele foarte grele pot fi depasite intrucat nu este necesar sa intreci limita de viteza.

| CominxIonut explică:

(cand am trecut prima oara vb la tel )

| CominxIonut explică:

este posibil sa faca poze sau sa filmeze? pnt ca in fata masinii de politie era o alta masina oprita

| CominxIonut explică (pentru CominxIonut):

Politaiu vorbea la telefon in timp ce noi am trecut pe langa el era in masina de politie

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru CominxIonut):

Da, daca l-a luat radarul exista si poze, altfel n-ar putea face dovada.

| GabrielVoicu a răspuns:

Daca era radar l-a luat sigur daca nu inseamna ca a scapat.