| Deni4trs a întrebat:

Salutare, am un ford focus mk1 si nu imi merge bine kilometrajul, nu arata in timp real. El indica viteza dar sare din 5 in 5, in rest tot bordul merge perfect. Ce ar putea fi sa pot remedia problema?

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Cred ca numai la un service te poate ajuta. E vorba de un reglaj fin sau... de inlocuire.

| Alexandru250201 a răspuns:

Mergi la service, ei te pot ajuta cel mai bine

| NeaNicu78 a răspuns:

Poate fi ceasul de kilometraj din bord ( îmbătrânește și el ca omu și cedează componentele) poate fi placa pe care se montează ceasul, poate fi cablaj oxidat, mufe cu contacte imperfecte, sau sonda de kilometraj de pe cutia de viteze, dar pentru o constatare exactă caută un service auto și ei te vor ajuta cu această problema, bafta și să auzim numai de bine.