| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am un vw polo 2004 1.4 tdi, propietarul vechi a pierdut cheia cu inchidere centralizata.
Intrebarea mea este, pot sa cumpar o cheie cu cip si sa o trec in calculator la masina, cam care ar fi costul aproximativ, ce pasi trebuie facut?
Am doar cheia de rezerva simpla.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut un VW golf si am patit exact aceeasi chestie. Si da, poti sa faci asta doar ca sa stii ca te va costa.

| Iacob_Ionuţ_2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat te-a costat pe tine sau cam cat te a ajuns.

| Adrian5575 a răspuns:

Cumperi ceva de genul:
https://altex.ro/kit-inchidere-centralizata-auto-pni-288/cpd/MTZPNI288/
Nu neaparat asta, am pus doar ca exemplu. Te duci la un electrician sa il monteze. Se monteaza pe inchiderea veche. Are 2 telecomenzi pe care le pui ca un fel de breloc si iti ramane cheia veche cu cipul intacte. Cea mai ieftina varianta si ai si 2 telecomenzi.