| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Care ar fi cele mai bune mărci auto de pe glob? Am auzit păreri împărţite de peste tot, unii spun că cele nemţeşti (În special Mercedes-Benz şi BMW), alţii că cele japoneze sunt "overall" peste celelalte, iar alţii (În număr mai mic) spun că cele americane. Nu sunt chiar foarte experimentat în acest domeniu şi aş dori câteva păreri, urmează să-mi cumpăr prima mea maşină şi nu aş vrea să fac o alegere proastă. Mulţumesc anticipat celor ce mă vor ajuta, iar cel mai bun răspuns va primi fundă!
Numai bine tuturor!

8 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

A fost Mercedes. Legendari datorita motoarelor pe benzina de capacitate mare, dar cu putere mica, lucru ce asigura un grad fantastic de fiabilitate. Singurul producator care mai face asta in ziua de astazi este Mazda.

| RobertMoon a răspuns:

Salut, cele mai bune marci sunt Mercedes, BMW, Toyota și Ford. Cam ce bani ai, si ce marcă model te-ai gândit să cumperi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista masina cea mai buna. Exista masina cea mai buna pentru tine in functie de nevoile tale, gusturi si buget drept dovada ca ai auzit 100 de raspunsuri diferite

| OldSoul a răspuns:

Nu exista o anume marca care produce masini bune.
Dar daca e sa o iei dea lungul timpului Bmw, Mercedes, au fost cele mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut,din cate stiu si am citit eu cele mai bune sunt BMW-urike, Volkswagen-urile, Skoda(cam ca Volkswagen-ul adica aceeasi cutie de viteze etc. dar estetic arata mai bine) si Peugeot.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca si Peugeot e masina buna

| Sarcopt a răspuns:

Părerile sunt împărțite, nu o să găseşti un răspuns concret. Eu personal aş alege Opelu pentru fiabilitate şi piese ieftin (pentru bugetul meu este perfect). După părerea mea cele nemțeşti sunt mai bune deoarece sunt calitative (se strigă greu). Acuma depin

| Sarcopt a răspuns:

Părerile sunt împărțite, nu o să găseşti un răspuns concret. Eu personal aş alege Opelu pentru fiabilitate şi piese ieftin (pentru bugetul meu este perfect). După părerea mea cele nemțeşti sunt mai bune deoarece sunt calitative (se strigă greu). Acuma depinnde pentru ce o foloseşti. O seară plăcută