| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Mă tot sâcâie de câteva zile întrebarea: "Care este oare cea mai bună marcă de maşini?", sau mai pe larg "Care este topul celor 5-10 maşini care ar fi cele mai bune?"
Mă refer aici la mai mulţi factori: fiabilitate, performanţe, piese de schimb accesibile, etc.
În mare, întrebarea este care ar fi cea mai bună marcă?
Unii spun că cele japoneze (Toyota, Mitsubishi), alţii că cele nemţeşti (BMW, Mercedes-Benz, Audi).
Mă refer aici care ar fi cea mai bună marcă auto la orice preţ, atât la 2-3000 de Euro cât şi la 20+.
Cel mai bun răspuns va primi fundă!
Mulţumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi aici: http://www.romaniatv.net/......12668.html

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu merita sa creezi astfel de topuri, cam toate marcile te pot dezamagi profund, daca nu stii ce sa alegi.
Nici prejudecatile in functie de natia producatorului nu sunt valabile; nemtii, in prezent, se fac remarcati pe piata auto doar prin numarul mare de automobile produse, francezii si italienii sunt injurati de pierde-vara si cumparati in numar foarte mare, coreenii produc masini peste nemti, iar Romania vinde masini nemtilor...
Totul e in functie de cati bani ai, si ce vrei de la masina. Sunt o groaza de posibilitati, nu e cazul sa fim cocalari si sa comparam mere cu pere.
E ca si la haine; toti tiganii sunt imbracati cu nike si adidas, iar daca e sa vorbesti de haine scumpe, de calitate, sunt niste brand-uri foarte putin cunoscute, produsele unor firme mici, dar cu traditie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are cineva şi alte păreri?

| Prezidentul a răspuns:

Pentru preturi mici (accesibile) eu as alege: Dacia, Audi, Opel, BMW

Pentru preturi mai mari: Cadillac, Bugatti, Isuzu, Mercedes, Porsche