| KNz9898 a întrebat:

Salutare, care este consumul unui Golf 5 1.6 benzina 16v 116cp?
Din ce am inteles este destul de mare. Consumul la drum lung, nu in oras, stat la semafoare si mers in coloana!

1 răspuns:
| iDarkness a răspuns:

Salut,

Drum Bucuresti - Craiova - Resita, retur... 990km. Am alimentat 50l (benzina 95). Dupa 861km becul se aprinde. Am mers lejer fiind eu si un pasager, fara AC, mers in ritmul traficului. Este performanta pentru mine peste 860km pana sa se aprinda becul happy consum mediu 6% afara. In Bucuresti alta mancare, 10-12 depinde de trafic si de starea de spirit happy
T/C.