| Alexandruuuuuuu a întrebat:

Salutare, detin o dacia 1310 din 1999, cat ma costa sa fac ITP -ul si asigurarea la ea? Un pret aproximativ va rog.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Itp are un pret standard undeva in jurul sumei de 100 ron.

asigurarea daca ai sub 30 ani poate sa te duca si la 2000ron pe an

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

ITP-ul depinde de la service la service, se calculeaza in functie si de capacitatea motorului.
Eu pentru Dacia 1310 1.4 am dat in jur de 100lei, dar asta prin noiembrie 2012.
Asigurarea depinde foarte mult de varsta. Daca ai sub 30 de ani, sau nu mai stiu exact care e pragul, platesti chiar si 700lei/6 luni.
Eu o am pe numele unui pensionar, si platesc sub 150 lei pe 6 luni.

| Alexandruuuuuuu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tot 1.4 este si asta. Multumesc mult.

| viotedy a răspuns:

Itp 100-150 lei, asigurare de le 258 lei -la tiriac, daca ai peste 28 ani-in sus.