| Cupă_Daniel_1992 a întrebat:

Salutare! O întrebare (în special celor care locuiesc în Berceni și nu numai).
Ce păreri/recenzii aveți de parcul auto Das Auto din Berceni? Doresc să-mi cumpăr un autoturism de la ei și parcă n-aș face drumul până acolo pentru a mă dezamăgi din diferite motive.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Inteleg. Ca avantaj mai ai si o oarecare garantie, de la unele parcuri.
Cat despre credit, daca ai posibilitate, cred ca e mai avantajos sa il iei din banca, si sa platesti cash masina.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de stupida intrebarea. cand cumperi o masina nu e logic sa mergi sa o vezi tu cu ochii tai? Ba mai mult sa mergi sa vezi vreo 3-4 masini inainte sa te hotarasti la una.

| Cup?_Daniel_1992 explică (pentru suntserios):

Stupidă, nestupidă, eu nu am pus întrebarea pentru a o evalua cineva, ci pentru a primi un răspuns decent la ceea ce am vrut să întreb. În fine... Suntem români, nu știu de ce mă mir?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parerea mea este ca in toate parcurile auto sunt aceiasi samsari, dar cu acte 60% in regula, si preturi mult mai mari.
Abia de la cei precum Tiriac Auto, poti spune ca iei o masina cinstita. Sau de la reprezentante. Dar bineinteles, sanse de teapa sunt si acolo.
Unii si-au luat teapa si cu masinile noi, deci... Casca bine ochii, dar nu te astepta la experienta perfecta.

| Cup?_Daniel_1992 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Știi de ce m-am bucurat la un parc auto? Pentru că pentru mașina pe care eu o caut, nu am chiar toți banii, iar ei mai au și posibiltatea achitării în rate a mașinii. Prețul mare al mașinilor se justifică prin faptul că sunt niște lucrători pe-acolo și au și ei niște salarii de luat, etc. Direct de la proprietar, omul vrea banul pe loc, ceea ce mi se pare normal, dar...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Cup?_Daniel_1992):

Inteleg. Ca avantaj mai ai si o oarecare garantie, de la unele parcuri.
Cat despre credit, daca ai posibilitate, cred ca e mai avantajos sa il iei din banca, si sa platesti cash masina.

| anonim3248 a răspuns:

M-am uitat acum pe site lor și au mașini scumpe cam cu 30% decât merită sau le găsești în alte părți.

| anonim3248 a răspuns:

E ceva ciudat la ăia - nu au BMW și Mercedes nici un model.

| Cup?_Daniel_1992 explică (pentru anonim3248):

Și de ce ți se pare ciudat?