| KaPy2 a întrebat:

Am si eu o problema cu bateria de pe masina,in dimineata asta nu a vrut sa porneasca,se balbaie urat,nu invarte cum trebuie, am bateria de 72 ah, un redresor de 4 ah, cat timp trebuie sa las bateria pe redresor sa o incarce?

Răspuns Câştigător
| wapkr a răspuns:

Cu redresor de 4ah, 18 ore.

3 răspunsuri:
| KaPy2 explică:

Trebuie desfacute capacele de la lichid?
Am observar ca-mi varsa lichid pe undeva, ce se intampla?

| wapkr a răspuns (pentru KaPy2):

Trebuie desfacute..de cati ani o ai? sper sa nu fie sulfatata.

| KaPy2 explică (pentru wapkr):

Pai unchimiu a cumparat-o acum 4 ani, ea e fabricata din 2007, mi-a curs vreo 60 ml lichid din ea, elementi din ea sunt in lichid, cum masor nivelul fiecaruia?, cati mm trebuie sa fie lichidul peste elementi?