| JeKyLl a întrebat:

Care ar fi cauzele din pricina cărora nu se mai aprind luminile din bord la un Golf 4 1.6 16v? Toate luminile funcționează perfect, inclusiv afișajul din bord. M-ați putea ajuta cu niște sfaturi? Am înțeles că dacă bricheta ar avea un scurt nu s-ar aprinde luminile din bord.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Caută panoul cu siguranțe și le verifici

| JeKyLl explică (pentru sierra1):

Am verificat înainte să întreb aici. Ambele siguranțe sunt bune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru JeKyLl):

Ambele? Dar ce, are doar doua sigurante, masina aia? thinking
Ma rog, Golful ala.

| sierra1 a răspuns (pentru JeKyLl):

Ia traseele electrice la măsurat cu un aparat de măsură - altfel n-ai cum

| JeKyLl explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am vorbit strict de siguranțele legate de iluminatul ceasurilor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot fi multe, de la defect pe placa ceasurilor, pana la contacte imperfecte ori faptul ca e Volzvagin.
Citeste si aici https://vwforum.ro/topic/110114-lumini-ceasuri-golf-4-14-bca-probleme/
Imi place inteligenta tipului care a pus intrebarea pe forum, mi se pare standardul pentru un posesor VW.