| NaturalLl a întrebat:

La care dintre masinile BMW Seria 3 (modelul mai nou 2012-2013) 2.0TDI si Audi A6 C6 (2005-2008) 2.0TDI este mai scumpa intretinerea, consumabilele, piesele, etc?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vorbim de 2 masini premium cu motorizari la fel... intretinerea e scumpa la ambele... probabil cheltuieli mai mare la o masina veche de 10ani fata de una de 4 5 ani

| Superior a răspuns:

Ambele masini sunt asemanatoare. BMW ar fi putin mai scump, dar hei, nu cred ca te face la buzunar "acel putin". De regula daca ai bani de masina, ai si de piese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal că piesele, întreţinerea... sunt mai scumpe la BMW Seria 3, pentru că este maşină mai nouă decât Audi A6 C6.

| andreideiu59095 a răspuns:

Dupa parerea mea Bmw-ul este mai greu de intretinut, mai ales pe drumurile din Romania. Piesele sunt cam scumpe.Audi este mai eficient, rezistenta lui, piese mai bune decat BMW ul.