| JoinTalex a întrebat:

as dori sa-mi cumpar o masina si as dori sa stiu cam cat ma costa intretinere la ele si cam cat de bune ar fi piesele. Modele ar fi ( audi a6 2.0tdi bmw seria 5 520d sau 320d ford mondeo titanium 2.0d sau 2.2d anul masini sa fie 2006-2008 am ales motorizarile acestea pentru-ca sincer sa fiu nu-mi convine sa platesc impozite o caruta de bani si sa nu am conditi de infrastructura.Consumul nu e o problema.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa îți spun și poți ca tu sa probezi ce spun. Motorul de VW,care se montează pe tot grupul VAG,și anume,Audi, VW, SEAT, SKODA, și anume motorul de 2.0 TDI/140 CP este unul dintre cele mai păcătoase din istoria VW. La BMW, motorul de 2.0 D/163 CP, are o problema persistenta, și anume lanțul de distribuție se rupe, după 70.000 km parcurși. In privința lui Mondeo, cred ca ai spus bine. Ai 2.0 TDCI/140 CP care merge ca tractorul fără sa îți dea bătăi de cap, doar ca singurul avantaj e ca motorul e puțin mai zgomotos, in comparație cu motoarele de 2.0 de la VW și BMW. Îți doresc succes și sper ca ti-am fost de ajutor. Pentru alte întrebări te aștept aici.

2 răspunsuri:
| JoinTalex explică:

Multumesc mult de ajutot

| anonim_4396 a răspuns (pentru JoinTalex):

Cu mare plăcere! Îți doresc succes!