| gabytzor97 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Aprilia RS 50 si am, nevoie de informatii. Eu am 16 ani si am din cate am inteles trebuie categoria Am dar oare Aprila RS 50 se incadreaza in categoria Am avand in vedere ca motorul este de 50cc? Deci intrebarea este pot sa circul cu el pe strada daca am categoria Am? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Andrushka0696 a răspuns:

Daca ai categoria Am poti circula..insa pentru ce sa-ti procuri de 50cc daca poti sa-ti faci A1 si sa circuli cu moto de 125cc
eu tot am 16 ani si miai procurat Viper zs125j si sunt multumit...

| gabytzor97 explică (pentru Andrushka0696):

Da-mi te rog add la gabytzor97 sa vorbim mai pe larg

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Cu Am ai voie, dar sa nu depasesti 45 la ora.

| AnonimDEtreiANI a răspuns:

Da poti pentru ca ai categoria